ÉTKEZÉS
2019.10.18 9:30
DOKUMENTUMAINK

Az étkezési térítési díj befizetése minden hónapban az előzetesen kijelölt napon

- közvetlen banki átutalással (az utaláshoz szükséges információk a számlán megtalálhatók), vagy

- készpénzes befizetéssel az intézményben történhet. A fizetési határidő betartása a szülő kötelessége.

Az étkezési térítési díj: 360,68 Ft/nap

Az étkezések lemondása a szülő feladata és kötelessége (ingyenesség esetén is!) személyesen az óvodatitkárnál, óvodavezetőnél, az óvodavezető helyettesnél, a bejáratnál elhelyezett ebédlemondási füzetben, illetve telefonon (telefonon történő bejelentés esetén kérjék az óvodatitkárt, az óvodavezetőt, vagy az óvodavezető helyettest). Étkezés lemondása miatt az óvodapedagógust a csoportból kihívni nem lehet.

Adott napi étkezést lemondani nem lehet, a 9 óráig megtörtént lemondás a következő naptól érvényes. Be nem jelentett hiányzás esetén a szülő a térítési díj visszafizetésére nem tarthat igényt. Újbóli étkezési igény leadása az adott étkezést megelőző napon 9 óráig lehetséges.

Ingyenes étkezés

Az intézményi gyermekétkeztetést ingyenesen kell biztosítani a bölcsődében, mini bölcsődében nyújtott bölcsődei ellátásban vagy óvodai nevelésben részesülő gyermek számára, ha

- rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

- tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,

- olyan családban él, amelyben három vagy több gyermeket nevelnek,

- olyan családban él, amelyben a szülő nyilatkozata alapján az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett összegének 130%-át vagy

- nevelésbe vették;

(Forrás: A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 21/B. §)

2019.01.01-től a bruttó minimálbér 149 000 Ft, a nettó minimálbér 99 085 Ft, ennek a 130%-a 128 811 Ft.

(A 2019-ben érvényes összegeket tartalmazó, a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum 2019. évi megállapításáról szóló 324/2018. (XII.30.) kormányrendelet a Magyar Közlöny 2018. évi 217. számában jelent meg.)

Ingyenes étkezésre jogosult tehát 2019.01.01-től az a gyerek, akinek a családjában az egy főre eső havi jövedelem összege nem haladja meg a 128 811 Ft-ot. (Jövedelmi adatok alatt a havi összes, nettó jövedelmet kell érteni. A jövedelemszámítás részletes szabályait a 328/2011. (XII.29.) kormányrendelet 6. melléklete tartalmazza. )

Az ingyenes étkezésről további információ, és az  igényléséhez kitöltendő dokumentum az irodában megtalálható.