SZIVÁRVÁNY CSOPORT - kis létszámú speciális csoport
BEMUTATKOZUNK
Autizmussal élő gyermekek részére

Szivárvány csoport

2015/2016-os nevelési évben a Kőbányai Gesztenye Óvoda lehetőséget kapott egy kis létszámú speciális óvodai csoport elindítására autizmussal élő gyermekek részére.

Az autizmussal élő gyermek problémájának lényege a szociális-kognitív és kommunikációs készségek fejlődésének zavara, amely a személyiség fejlődésének egészét áthatja. Megfelelő speciális módszerekkel és környezettel igen jó eredmények érhetők el a nehézségek kompenzálásában és a szociális beilleszkedésben. Óvodánk ezt az egyedülálló lehetőséget kapta meg a Kőbányai Önkormányzat Képviselőtestületétől.

Az elmúlt évben az egyénre szabott fejlesztések mellett, a beszoktatás, egymás megismerése, a szokások, szabályok elsajátítása volt a legfontosabb feladatunk. A gyerekek megismerték a vizuálisan támogatott környezetet, megtanulták használatát, és minden nap, egyre többet sajátítottak el a számukra megtervezett fejlesztő programból.

A gyerekek a feladatok mellett sokat játszottak a tornateremben, az udvaron, a labdamedencében. Az elmúlt hónapokban lehetőség volt a normál fejlődésmenetű gyerekekkel való közös tevékenységekre, játékra, ami segíti a gyerekeket, hogy felkészüljenek az integrációra.